Vishay/Vitramon VJ0805D431MXAAJ
VJ0805D431MXAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D431MXAAJ
Brief Description
CAP CER 430PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D431MXAAJ.pdf
Availability of VJ0805D431MXAAJ
QUANTITY
VJ0805D431MXAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D431MXAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D431MXAAJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance430pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D431MXAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D431MXAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D431MXAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D431MXAAJ
RES SMD 30.1 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 1.8K OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 1.4A 6-SSOT datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 1.1A 165 MOHM datasheet.pdf
LED RED CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES 34.8 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 38 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 35V 2915 datasheet.pdf