Vishay/Vitramon VJ0805D431MXXAT
VJ0805D431MXXAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D431MXXAT
Brief Description
CAP CER 430PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D431MXXAT.pdf
Availability of VJ0805D431MXXAT
QUANTITY
VJ0805D431MXXAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D431MXXAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D431MXXAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance430pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D431MXXAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D431MXXAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D431MXXAT Details Description
Related parts for VJ0805D431MXXAT
CONN HEADER LOPRO STR 50POS GOLD datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 1A 250VAC RADIAL datasheet.pdf
FUSE DRWR FOR PWR MOD F'GRIP 1PL datasheet.pdf
CONN HEADER BRKWAY 30POS DL TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
RES 5.56 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 182K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 20% 6V AXIAL datasheet.pdf