Vishay/Vitramon VJ0805D470FLXAP
VJ0805D470FLXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D470FLXAP
Brief Description
CAP CER 47PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D470FLXAP.pdf
Availability of VJ0805D470FLXAP
QUANTITY
VJ0805D470FLXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D470FLXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D470FLXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D470FLXAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D470FLXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D470FLXAP Details Description
Related parts for VJ0805D470FLXAP
IC REG LDO 2.8V 1.5A DDPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES MO 1W 4.3K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
DCDC CONVERTER 3.3VOUT 3W datasheet.pdf
SIDE LOCK RECPT BRACKET 34POS datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CAP MICA 62PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PNL MNT SKT PCB datasheet.pdf
SPT-THR 1 5/11-H-5 08 P20 R88 datasheet.pdf
CRYSTAL 40.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 79POS PIN datasheet.pdf