Vishay/Vitramon VJ0805D470FXCAJ
VJ0805D470FXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D470FXCAJ
Brief Description
CAP CER 47PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D470FXCAJ.pdf
Availability of VJ0805D470FXCAJ
QUANTITY
VJ0805D470FXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D470FXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D470FXCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D470FXCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D470FXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D470FXCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D470FXCAJ
CONN HEADER 14POS .100" STR TIN datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 4.9V SOT223 datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZ8 PG21 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1KV X7R 3640 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 20SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 681 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf