Vishay/Vitramon VJ0805D470JXXAJ
VJ0805D470JXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D470JXXAJ
Brief Description
CAP CER 47PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D470JXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D470JXXAJ
QUANTITY
VJ0805D470JXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D470JXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D470JXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D470JXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D470JXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D470JXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D470JXXAJ
CONN HEADER 10POS 1.25MM R/A SMD datasheet.pdf
IC INVERTER HEX LOW VOLT 14SOP datasheet.pdf
CONN SOCKET (2)18 AWG 30GOLD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 2A DO214AA datasheet.pdf
CONN SPADE TERM STR 26-22AWG datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG BLUE 1000' datasheet.pdf
MODULE SPM 600V 30A SPM32AA datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.133 OHM 1% 30W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 3A 125V datasheet.pdf
TRANS RF BIPO 30W 3A M135 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
FIXED IND 1.2NH 550MA 150 MOHM datasheet.pdf