Vishay/Vitramon VJ0805D470KLCAJ
VJ0805D470KLCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D470KLCAJ
Brief Description
CAP CER 47PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D470KLCAJ.pdf
Availability of VJ0805D470KLCAJ
QUANTITY
VJ0805D470KLCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D470KLCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D470KLCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D470KLCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D470KLCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D470KLCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D470KLCAJ
IC PLD 8MC 10NS 20DIP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 200MA DO35 datasheet.pdf
CONN HEADER .050 30POS VERT SHRD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
.062DIA CRIMP REC 1855TL datasheet.pdf
RES 274 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 50PPM 3.2X5 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.8V 3A SYNC 8HTSOP datasheet.pdf
GSM/HSPA datasheet.pdf
CAP FILM 0.0068UF 5% 1000VDC AXI datasheet.pdf