Vishay/Vitramon VJ0805D470MLPAC
VJ0805D470MLPAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D470MLPAC
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 47PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D470MLPAC.pdf
Availability of VJ0805D470MLPAC
QUANTITY
VJ0805D470MLPAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D470MLPAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D470MLPAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D470MLPAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D470MLPAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D470MLPAC Details Description
Related parts for VJ0805D470MLPAC
Connector Receptacle 39 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
MOUNTING CLIP CNT SERIES datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 36-72VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
IC SYNC SW-MODE BAT CHRGR 24VQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT SKT datasheet.pdf
CONN HDR 56POS 2.54MM T/H TIN datasheet.pdf
WTB 1.25 WAFER 90 SMT datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 128POS .050 SMD datasheet.pdf