Vishay/Vitramon VJ0805D470MXPAC
VJ0805D470MXPAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D470MXPAC
Brief Description
CAP CER 47PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D470MXPAC.pdf
Availability of VJ0805D470MXPAC
QUANTITY
VJ0805D470MXPAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D470MXPAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D470MXPAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D470MXPAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D470MXPAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D470MXPAC Details Description
Related parts for VJ0805D470MXPAC
CONDITIONER SGNL DINRAIL MNT HF datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 15.4K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
REFLECTOR RECTANGULAR 2"X 3.5" datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 120A TO-220 datasheet.pdf
CONN D-SUB RCPT 9POS CRIMP SNAP datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 14.21"L X 4.88"W datasheet.pdf
RES 3.01K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
REPLACEMENT CONTACT BLOCK datasheet.pdf
SENSOR NPN 500MM 12-24VDC datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 24V datasheet.pdf
RES SMD 549 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf