Vishay/Vitramon VJ0805D471GLXAR
VJ0805D471GLXAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D471GLXAR
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 470PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D471GLXAR.pdf
Availability of VJ0805D471GLXAR
QUANTITY
VJ0805D471GLXAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D471GLXAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D471GLXAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D471GLXAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D471GLXAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D471GLXAR Details Description
Related parts for VJ0805D471GLXAR
OPTOISO 3.75KV OPN COLLECTOR 8SO datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.5A DPAK datasheet.pdf
SENSOR 750PSIS 7/16 UNF 5V datasheet.pdf
CONN SMC PLUG R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CAP CER 47PF 250V 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR PUSH-RESET datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 5MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.47KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6CLCC datasheet.pdf