Vishay/Vitramon VJ0805D471JLBAJ
VJ0805D471JLBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D471JLBAJ
Brief Description
CAP CER 470PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D471JLBAJ.pdf
Availability of VJ0805D471JLBAJ
QUANTITY
VJ0805D471JLBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D471JLBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D471JLBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D471JLBAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D471JLBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D471JLBAJ Details Description
Related parts for VJ0805D471JLBAJ
CONN HEADER .100 DUAL R/A 64POS datasheet.pdf
CONN RECEPT 11POS 1MM SMD TIN datasheet.pdf
CAP FEEDTHRU 220PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC FPGA 256K FLASH 484FPBGA datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 5.36K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.58K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DEV ONLY TAG COUNT UPGRD (64K) datasheet.pdf
ROUND SPACER #2 ACETAL 25MM datasheet.pdf
250 TB SOCKET RA datasheet.pdf
OSC XO 125.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf