Vishay/Vitramon VJ0805D471JLXAJ
VJ0805D471JLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D471JLXAJ
Brief Description
CAP CER 470PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D471JLXAJ.pdf
Availability of VJ0805D471JLXAJ
QUANTITY
VJ0805D471JLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D471JLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D471JLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D471JLXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D471JLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D471JLXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D471JLXAJ
CONN HEADER 6POS 2MM STR DL SMD datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR XR16M680-C 32QFN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPST 7.5A 115V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 1.1A 67 MOHM TH datasheet.pdf
CABLE IEC TO IEC EXTENSION 6' datasheet.pdf
CABLE TIE METAL BARB 6.1" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB datasheet.pdf
CABLE ASSEMBLY KW SERIES 10METER datasheet.pdf
SEALED AERO SWITCH datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf