Vishay/Vitramon VJ0805D471KXXAR
VJ0805D471KXXAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D471KXXAR
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 470PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D471KXXAR.pdf
Availability of VJ0805D471KXXAR
QUANTITY
VJ0805D471KXXAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D471KXXAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D471KXXAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D471KXXAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D471KXXAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D471KXXAR Details Description
Related parts for VJ0805D471KXXAR
FLEX CABLE - AFG05A/AF05/AFE05T datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC COMPAR LP QUAD 14-SOIC datasheet.pdf
IC DUAL 12BIT CMOS DAC 16-SOIC datasheet.pdf
IC GATE OR 1CH 3-INP SC-70-6 datasheet.pdf
5.08MM EUROBLOCK STR BLK 11POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES 7.15K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 100V X8R 1210 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF X5V RADIAL datasheet.pdf