Vishay/Vitramon VJ0805D471KXXAR
VJ0805D471KXXAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D471KXXAR
Brief Description
CAP CER 470PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D471KXXAR.pdf
Availability of VJ0805D471KXXAR
QUANTITY
VJ0805D471KXXAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D471KXXAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D471KXXAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D471KXXAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D471KXXAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D471KXXAR Details Description
Related parts for VJ0805D471KXXAR
RES SMD 15.8 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER RS485 ISO 28SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 1A SOT223 datasheet.pdf
RES SMD 22.1K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BKWY HEADER 30 SAU 16POS datasheet.pdf
RES 11.5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
A4 4KW 2500P/R INCREMENTAL datasheet.pdf
KEYPAD LEGEND datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP FILM 250VDC 0.022UF RADIAL datasheet.pdf