Vishay/Vitramon VJ0805D471MLAAR
VJ0805D471MLAAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D471MLAAR
Brief Description
CAP CER 470PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D471MLAAR.pdf
Availability of VJ0805D471MLAAR
QUANTITY
VJ0805D471MLAAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D471MLAAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D471MLAAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D471MLAAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D471MLAAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D471MLAAR Details Description
Related parts for VJ0805D471MLAAR
IC FPGA 260 I/O 352MBGA datasheet.pdf
BERGSTIK II SR STRAIGHT RET datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 10 OHM 16SSOP datasheet.pdf
CAP CER 82PF 50V X8G 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 43POS SKT datasheet.pdf
IC DDS 16B 2.5GHZ 88LFCSP datasheet.pdf
IC LP SUPERVISRY CIRCUIT SOT23-3 datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 880MA 125 MOHM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
PNL MNT BLUE 9.1MM LENS 1' WIRE datasheet.pdf