Vishay/Vitramon VJ0805D471MLXAT
VJ0805D471MLXAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D471MLXAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 470PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D471MLXAT.pdf
Availability of VJ0805D471MLXAT
QUANTITY
VJ0805D471MLXAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D471MLXAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D471MLXAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D471MLXAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D471MLXAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D471MLXAT Details Description
Related parts for VJ0805D471MLXAT
IDC CABLE - MSC14K/MC14F/X datasheet.pdf
MONITOR DUAL WORKSTATION 120V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 32KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
IC CAP PROXIMITY 4CH 20QFN datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X5.84MM T412 datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 1300PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf