Vishay/Vitramon VJ0805D471MXAAJ
VJ0805D471MXAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D471MXAAJ
Brief Description
CAP CER 470PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D471MXAAJ.pdf
Availability of VJ0805D471MXAAJ
QUANTITY
VJ0805D471MXAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D471MXAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D471MXAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D471MXAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D471MXAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D471MXAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D471MXAAJ
IC DAC 16BIT SERIAL IN 8-SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 7.5V SOT23-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC FPGA 161 I/O 256FTBGA datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 10-MSOP datasheet.pdf
RES SMD 365K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
GK NICU NRS PU V0 BELL datasheet.pdf
KIT EVAL LF RFID READER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 100MA 4.8 OHM datasheet.pdf
DC/DC SM 1W 12V-12V SINGLE 4.2KV datasheet.pdf