Vishay/Vitramon VJ0805D4R3CLPAC
VJ0805D4R3CLPAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D4R3CLPAC
Brief Description
CAP CER 4.3PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D4R3CLPAC.pdf
Availability of VJ0805D4R3CLPAC
QUANTITY
VJ0805D4R3CLPAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D4R3CLPAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D4R3CLPAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D4R3CLPAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D4R3CLPAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D4R3CLPAC Details Description
Related parts for VJ0805D4R3CLPAC
IC CABLE XCVR/ARBITER 80-HTQFP datasheet.pdf
IC PCI SW 12LANE 3PORT 324-BGA datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 25.39MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
TERMINAL TRACK datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CAP FILM 8200PF 10% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
MW35-C HY 28AWG 1KG/2.2LBS SPOOL datasheet.pdf
CRYSTAL 37.400 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf