Vishay/Vitramon VJ0805D4R3DXBAC
VJ0805D4R3DXBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D4R3DXBAC
Brief Description
CAP CER 4.3PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D4R3DXBAC.pdf
Availability of VJ0805D4R3DXBAC
QUANTITY
VJ0805D4R3DXBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D4R3DXBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D4R3DXBAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.3pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D4R3DXBAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D4R3DXBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D4R3DXBAC Details Description
Related parts for VJ0805D4R3DXBAC
IC TRANS NPN BIPOLAR SOT-323 datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 5V OUT 1W datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 8-SOIC datasheet.pdf
IC USB TRANSIENT SUPP 8-DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR ISL8225M datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 1.92A 100 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
COMBO 13W3 M PCB STR TIN datasheet.pdf
DIODE SW 1A 400V 150NS DO204AL datasheet.pdf