Vishay/Vitramon VJ0805D4R7BXXAP
VJ0805D4R7BXXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D4R7BXXAP
Brief Description
CAP CER 4.7PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D4R7BXXAP.pdf
Availability of VJ0805D4R7BXXAP
QUANTITY
VJ0805D4R7BXXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D4R7BXXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D4R7BXXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.7pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D4R7BXXAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D4R7BXXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D4R7BXXAP Details Description
Related parts for VJ0805D4R7BXXAP
IC DAC 12BIT MULTIPLY CMOS 8-DIP datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 150 OHM 5% 1206 datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 1.2-20UNF-2A 4.5V datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
RES 1.24 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
CABLE TIE METAL BARB 12.0" datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf