Vishay/Vitramon VJ0805D4R7CXAAC
VJ0805D4R7CXAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D4R7CXAAC
Brief Description
CAP CER 4.7PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D4R7CXAAC.pdf
Availability of VJ0805D4R7CXAAC
QUANTITY
VJ0805D4R7CXAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D4R7CXAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D4R7CXAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.7pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D4R7CXAAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D4R7CXAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D4R7CXAAC Details Description
Related parts for VJ0805D4R7CXAAC
CONN EDGECARD 24POS .156 WW datasheet.pdf
THERMISTOR NTC GLASS 1MOHM AXL datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
IC BRIDGE DRIVER ON/OFF 8MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 20A 8DFN datasheet.pdf
RES 8.87K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 10.5 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MICRO 31C P 20" RBW JACKP NI datasheet.pdf
IC SENSOR VGA 1/7.5" MOB 20CSP5 datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf