Vishay/Vitramon VJ0805D4R7DLXAP
VJ0805D4R7DLXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D4R7DLXAP
Brief Description
CAP CER 4.7PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D4R7DLXAP.pdf
Availability of VJ0805D4R7DLXAP
QUANTITY
VJ0805D4R7DLXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D4R7DLXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D4R7DLXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.7pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D4R7DLXAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D4R7DLXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D4R7DLXAP Details Description
Related parts for VJ0805D4R7DLXAP
IC OPAMP GP 220KHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 130NH 1.2A 100 MOHM TH datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 22 OHM 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 5.9K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BERGSTIK-0.100 TH R/A TIN datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 133MHZ 119BGA datasheet.pdf
IC FLASH 1MBIT 70NS 48TFBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES 392 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS SKT datasheet.pdf