Vishay/Vitramon VJ0805D4R7DXCAP
VJ0805D4R7DXCAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D4R7DXCAP
Brief Description
CAP CER 4.7PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D4R7DXCAP.pdf
Availability of VJ0805D4R7DXCAP
QUANTITY
VJ0805D4R7DXCAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D4R7DXCAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D4R7DXCAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.7pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D4R7DXCAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D4R7DXCAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D4R7DXCAP Details Description
Related parts for VJ0805D4R7DXCAP
CONN SOCKET 22-26AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
SENS OPTO REFL 2.03MM-5.58MM PCB datasheet.pdf
JOINT CLAMP FIXED POINT C5 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 39POS STRGHT PINS datasheet.pdf
IC DAC 8BIT I2C QUAD 10-MSOP datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X15MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 8UDFN datasheet.pdf
RES 100 OHM 10W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 496MHZ 6-CLCC datasheet.pdf