Vishay/Vitramon VJ0805D510FXCAJ
VJ0805D510FXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D510FXCAJ
Brief Description
CAP CER 51PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D510FXCAJ.pdf
Availability of VJ0805D510FXCAJ
QUANTITY
VJ0805D510FXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D510FXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D510FXCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance51pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D510FXCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D510FXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D510FXCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D510FXCAJ
IC CLK BUFFER 2:5 250MHZ 20TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.5KOHM 0.02% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 11VWM 18.2VC SMD datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P4C R/A UNSHLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .125" datasheet.pdf
MICRO 37C P 8" RBW JACKP NI datasheet.pdf
CAP FILM 7.5UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf