Vishay/Vitramon VJ0805D510GLCAP
VJ0805D510GLCAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D510GLCAP
Brief Description
CAP CER 51PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D510GLCAP.pdf
Availability of VJ0805D510GLCAP
QUANTITY
VJ0805D510GLCAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D510GLCAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D510GLCAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance51pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D510GLCAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D510GLCAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D510GLCAP Details Description
Related parts for VJ0805D510GLCAP
CONN RCPT 7POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
RES SMD 115K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 200MW SOT23-3 datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 140MA 2.1 OHM datasheet.pdf
MLH ALL METAL PRESS SENSE -ATF datasheet.pdf
SWITCH M/F BASIC 5131401604 datasheet.pdf
BP SHROUD SPECIAL LF datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
RCPT HSG DUAL V0 BLK 08 CKT datasheet.pdf
TV 15C 12#22D 1#12 2#8(COAX) datasheet.pdf
IC SOC CORTEX-A9 667MHZ 400BGA datasheet.pdf