Vishay/Vitramon VJ0805D510GXBAC
VJ0805D510GXBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D510GXBAC
Brief Description
CAP CER 51PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D510GXBAC.pdf
Availability of VJ0805D510GXBAC
QUANTITY
VJ0805D510GXBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D510GXBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D510GXBAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance51pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D510GXBAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D510GXBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D510GXBAC Details Description
Related parts for VJ0805D510GXBAC
FUSE CERAMIC 6A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
FERRITE EMI PLATE 19.3X19.3X1.27 datasheet.pdf
RES SMD 330K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN PLUG 2 POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CRIMP DIE datasheet.pdf
PAC-S300-UNIU CBL ASSY datasheet.pdf
RES 2.13K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
500 TB SOCKET CLOSE VER datasheet.pdf
RELAY REED SPST 2A 5V datasheet.pdf