Vishay/Vitramon VJ0805D510GXPAJ
VJ0805D510GXPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D510GXPAJ
Brief Description
CAP CER 51PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D510GXPAJ.pdf
Availability of VJ0805D510GXPAJ
QUANTITY
VJ0805D510GXPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D510GXPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D510GXPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance51pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D510GXPAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D510GXPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D510GXPAJ Details Description
Related parts for VJ0805D510GXPAJ
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 44TQFP datasheet.pdf
METRAL HDR STR PF 5X36 datasheet.pdf
RES 24.9 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG BROWN 4000' datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 56 OHM 5SIP datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 14MM datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 120LQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
R/A REC POWERBLADE datasheet.pdf
LED COB CXB1816 5000K WHT SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf