Vishay/Vitramon VJ0805D510GXXAP
VJ0805D510GXXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D510GXXAP
Brief Description
CAP CER 51PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D510GXXAP.pdf
Availability of VJ0805D510GXXAP
QUANTITY
VJ0805D510GXXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D510GXXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D510GXXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance51pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D510GXXAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D510GXXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D510GXXAP Details Description
Related parts for VJ0805D510GXXAP
CAP CER 10PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 475 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC FIFO ASYNCH 4KX9 15NS 32PLCC datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 210MSPS DUAL 64VQFN datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL 40MM BLUE datasheet.pdf
THERMAL TRANSFER PRINTER datasheet.pdf
CAP CER 2500PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf