Vishay/Vitramon VJ0805D510JXBAP
VJ0805D510JXBAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D510JXBAP
Brief Description
CAP CER 51PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D510JXBAP.pdf
Availability of VJ0805D510JXBAP
QUANTITY
VJ0805D510JXBAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D510JXBAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D510JXBAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance51pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D510JXBAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D510JXBAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D510JXBAP Details Description
Related parts for VJ0805D510JXBAP
CONN HEADER .100 SINGL R/A 20POS datasheet.pdf
TRANS PNP 150V 0.6A TO-92 datasheet.pdf
RES 20K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 402K OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 36POS .156 GRN datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS RT ANG W/SCKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
CABLE COAXIAL 100' datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 16V T/H datasheet.pdf