Vishay/Vitramon VJ0805D510KXCAJ
VJ0805D510KXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D510KXCAJ
Brief Description
CAP CER 51PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D510KXCAJ.pdf
Availability of VJ0805D510KXCAJ
QUANTITY
VJ0805D510KXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D510KXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D510KXCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance51pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D510KXCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D510KXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D510KXCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D510KXCAJ
RES SMD 4.7K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 487 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS R/A 2MM T/H TIN datasheet.pdf
HEADER 4POS STR DUAL INSUL 2ROW datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
RES 28.7K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
PC TERM BLOCK 1POS 7.62MM GREEN datasheet.pdf
SLDSW 6A WIRE 1.0 M 79253329 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 8A 125V datasheet.pdf
1" CIRLCLE - 5/PK datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 600V 0.4A 20SOIC datasheet.pdf