Vishay/Vitramon VJ0805D510KXXAP
VJ0805D510KXXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D510KXXAP
Brief Description
CAP CER 51PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D510KXXAP.pdf
Availability of VJ0805D510KXXAP
QUANTITY
VJ0805D510KXXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D510KXXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D510KXXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance51pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D510KXXAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D510KXXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D510KXXAP Details Description
Related parts for VJ0805D510KXXAP
IC OPAMP CFA 100MHZ 8SO datasheet.pdf
RES SMD 22.1K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES 1.33K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 158K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
ANT A-BASE MOB 3DBI 5.4"CHROME datasheet.pdf
RES 2.20K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC TXRX 2BIT TRANSLATING 8XSON datasheet.pdf
RES SMD 2.8K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf