Vishay/Vitramon VJ0805D510MXCAJ
VJ0805D510MXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D510MXCAJ
Brief Description
CAP CER 51PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D510MXCAJ.pdf
Availability of VJ0805D510MXCAJ
QUANTITY
VJ0805D510MXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D510MXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D510MXCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance51pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D510MXCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D510MXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D510MXCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D510MXCAJ
AC/DC CONVERTER 5V 24V 120W datasheet.pdf
CAP CER 470PF 2.5KV NP0 1812 datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 24POS .156 datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 20V 2.1A 1206-8 datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 37POS 0.25MM R/A datasheet.pdf
RES 115K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN FEMALE PLUG 4POS GRAY datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:1 1MHZ 16SOIC datasheet.pdf