Vishay/Vitramon VJ0805D560KLCAP
VJ0805D560KLCAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D560KLCAP
Brief Description
CAP CER 56PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D560KLCAP.pdf
Availability of VJ0805D560KLCAP
QUANTITY
VJ0805D560KLCAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D560KLCAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D560KLCAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance56pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D560KLCAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D560KLCAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D560KLCAP Details Description
Related parts for VJ0805D560KLCAP
RES ARRAY 5 RES 200 OHM 10SIP datasheet.pdf
CUTTER CABLE OVAL CROSSING datasheet.pdf
RES SMD 76.9 OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC DETECTOR RF LOGIC 6-WLCSP datasheet.pdf
IC EEPROM 256KBIT 10MHZ 8SOIJ datasheet.pdf
COMPUTER SNGL BD BL2101 BOTT MNT datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 66POS 2MM SMD datasheet.pdf
RES 30K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 50V Z5U 1210 datasheet.pdf
KIT EVAL FOR MAX2165 datasheet.pdf
SLIC PROT ITU-T datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf