Vishay/Vitramon VJ0805D560KXCAJ
VJ0805D560KXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D560KXCAJ
Brief Description
CAP CER 56PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D560KXCAJ.pdf
Availability of VJ0805D560KXCAJ
QUANTITY
VJ0805D560KXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D560KXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D560KXCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance56pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D560KXCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D560KXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D560KXCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D560KXCAJ
MOSFET N-CH 500V 15A ISOPLUS220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES SMD 178 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG DIN 40POS VERT GOLD datasheet.pdf
NETWORK CABLE datasheet.pdf
24 MODII HDR DRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 0.036UF 5% 1600VDC AXIA datasheet.pdf
3.3 V, [15 kV ESD-Protected, Half- and Full-Duplex, RS-485/RS-422 Transceivers IC datasheet.pdf