Vishay/Vitramon VJ0805D561FLBAR
VJ0805D561FLBAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D561FLBAR
Brief Description
CAP CER 560PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D561FLBAR.pdf
Availability of VJ0805D561FLBAR
QUANTITY
VJ0805D561FLBAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D561FLBAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D561FLBAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance560pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D561FLBAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D561FLBAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D561FLBAR Details Description
Related parts for VJ0805D561FLBAR
RES SMD 37.4 OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Press-Fit datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 20SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
RES 3.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 8.45 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CONN DIN PLUG 64POS VERT GOLD datasheet.pdf