Vishay/Vitramon VJ0805D561MLBAT
VJ0805D561MLBAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D561MLBAT
Brief Description
CAP CER 560PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D561MLBAT.pdf
Availability of VJ0805D561MLBAT
QUANTITY
VJ0805D561MLBAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D561MLBAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D561MLBAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance560pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D561MLBAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D561MLBAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D561MLBAT Details Description
Related parts for VJ0805D561MLBAT
Connector Header 26 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HEADER 41POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 1.5A 125VAC/VDC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS JAMNUT SCKT datasheet.pdf
CONN RECPT 20POS .5MM DUAL SMT datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE RED datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
HS HERMETICALLY SEALED BASIC SW datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS SMD DBL ROW datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 25V 8A DO215AB datasheet.pdf
CAP POLY 390UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf