Vishay/Vitramon VJ0805D5R1BLAAJ
VJ0805D5R1BLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D5R1BLAAJ
Brief Description
CAP CER 5.1PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D5R1BLAAJ.pdf
Availability of VJ0805D5R1BLAAJ
QUANTITY
VJ0805D5R1BLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D5R1BLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D5R1BLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D5R1BLAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D5R1BLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D5R1BLAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D5R1BLAAJ
TRIMMER 200K OHM 0.1W TH datasheet.pdf
IC GATE OR 1CH 2-INP SOT-23-5 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 20SOIC datasheet.pdf
SENSOR 1000PSIS M10 4-20MA datasheet.pdf
POT JOYSTICK 10K OHM W/SWITCH datasheet.pdf
CONN PLUG 53POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 10V X7R 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 24POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
DIN-POWER D019MS-3 0C1-1 datasheet.pdf
RES SMD 332K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf