Vishay/Vitramon VJ0805D5R1BLCAJ
VJ0805D5R1BLCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D5R1BLCAJ
Brief Description
CAP CER 5.1PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D5R1BLCAJ.pdf
Availability of VJ0805D5R1BLCAJ
QUANTITY
VJ0805D5R1BLCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D5R1BLCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D5R1BLCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D5R1BLCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D5R1BLCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D5R1BLCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D5R1BLCAJ
FUSE CERAMIC 100MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 301 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf