Vishay/Vitramon VJ0805D5R1BLXAC
VJ0805D5R1BLXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D5R1BLXAC
Brief Description
CAP CER 5.1PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D5R1BLXAC.pdf
Availability of VJ0805D5R1BLXAC
QUANTITY
VJ0805D5R1BLXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D5R1BLXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D5R1BLXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D5R1BLXAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D5R1BLXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D5R1BLXAC Details Description
Related parts for VJ0805D5R1BLXAC
IC OPAMP GP 105KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX 8X1 16TQFN datasheet.pdf
IC EEPROM COUNTER 237BIT C-PKG datasheet.pdf
RES MO 2W 8.87 OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
SWITCH STRAIGHT LEV SPDT 5A SLD datasheet.pdf
Connector Socket 4 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
XCEDE HD LEFT 2W 3PVH 6COL WK datasheet.pdf