Vishay/Vitramon VJ0805D5R1BXPAC
VJ0805D5R1BXPAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D5R1BXPAC
Brief Description
CAP CER 5.1PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D5R1BXPAC.pdf
Availability of VJ0805D5R1BXPAC
QUANTITY
VJ0805D5R1BXPAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D5R1BXPAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D5R1BXPAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D5R1BXPAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D5R1BXPAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D5R1BXPAC Details Description
Related parts for VJ0805D5R1BXPAC
RES SMD 31.6K OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IDC CABLE - AKR10H/AE10M/AKR10H datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN RCPT 42POS .100 DBL STR PCB datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 10% 160VDC AXIAL datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS 600W 400V datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 16A 45V TO-220AC datasheet.pdf
26500 57C 2#12 55#20 S BY PLUG datasheet.pdf
CAP 1200 UF 20% 63 V datasheet.pdf