Vishay/Vitramon VJ0805D5R1CXAAJ
VJ0805D5R1CXAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D5R1CXAAJ
Brief Description
CAP CER 5.1PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D5R1CXAAJ.pdf
Availability of VJ0805D5R1CXAAJ
QUANTITY
VJ0805D5R1CXAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D5R1CXAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D5R1CXAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D5R1CXAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D5R1CXAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D5R1CXAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D5R1CXAAJ
SENSOR TEMP RATIOMETRIC 8SOIC datasheet.pdf
IC ADC 4CH 12BIT CALIBRTD 28SOIC datasheet.pdf
TRIMMER 10K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 1000V 15A BU datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
OSC MEMS 7.3728MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
1MM 25DEG DDR2 CONN/LUB.76AULF datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 200V X7R 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
OSC VCTCXO 20.000MHZ CSNWV SMD datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf