Vishay/Vitramon VJ0805D5R1DXCAC
VJ0805D5R1DXCAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D5R1DXCAC
Brief Description
CAP CER 5.1PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D5R1DXCAC.pdf
Availability of VJ0805D5R1DXCAC
QUANTITY
VJ0805D5R1DXCAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D5R1DXCAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D5R1DXCAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.1pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D5R1DXCAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D5R1DXCAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D5R1DXCAC Details Description
Related parts for VJ0805D5R1DXCAC
JUMPER 25A 7POS RED WDU/WDK2.5 datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 350MA 510 MOHM datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
ROTARY SWITCH 24 POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CAP TANT 8.2UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 180K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 63V SCREW datasheet.pdf
Connector Socket 36 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CAT 5E 50 PR 110 WRNG BLK W/LEGS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 43POS PIN datasheet.pdf