Vishay/Vitramon VJ0805D5R6BLBAC
VJ0805D5R6BLBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D5R6BLBAC
Brief Description
CAP CER 5.6PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D5R6BLBAC.pdf
Availability of VJ0805D5R6BLBAC
QUANTITY
VJ0805D5R6BLBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D5R6BLBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D5R6BLBAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.6pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D5R6BLBAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D5R6BLBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D5R6BLBAC Details Description
Related parts for VJ0805D5R6BLBAC
DIODE SCHOTTKY 70V 70MA SOD523 datasheet.pdf
CONN CARD EDGE 36POS .156 GREEN datasheet.pdf
CONN TAB HSG .250 2POS NATRL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 100V X8R 1210 datasheet.pdf
RES SMD 487K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
KIT STARTER EDM TYPE2 datasheet.pdf
IC REG LDO 0.8V 0.2A SOT-323-5 datasheet.pdf