Vishay/Vitramon VJ0805D5R6BXCAJ
VJ0805D5R6BXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D5R6BXCAJ
Brief Description
CAP CER 5.6PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D5R6BXCAJ.pdf
Availability of VJ0805D5R6BXCAJ
QUANTITY
VJ0805D5R6BXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D5R6BXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D5R6BXCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.6pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D5R6BXCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D5R6BXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D5R6BXCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D5R6BXCAJ
RES CHAS MNT 6 OHM 1% 50W datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS .100" R/A GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER 160POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
Z-PACK CAB.CONN 10P datasheet.pdf
RES 312K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CABLE GLAND datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf