Vishay/Vitramon VJ0805D5R6BXXAJ
VJ0805D5R6BXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D5R6BXXAJ
Brief Description
CAP CER 5.6PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D5R6BXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D5R6BXXAJ
QUANTITY
VJ0805D5R6BXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D5R6BXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D5R6BXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.6pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D5R6BXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D5R6BXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D5R6BXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D5R6BXXAJ
TRANS PNP 40V 3A SOT223 datasheet.pdf
CONN HEADER 15POS 1.25MM SMD TIN datasheet.pdf
IC 8 BIT 10US DAC S/O 16-DIP datasheet.pdf
RES SMD 46.4 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 250MHZ 256FBGA datasheet.pdf
CONN RECEPT 8POS W/SOCKT SOLDER datasheet.pdf
CAP CER 43PF 500V 1111 datasheet.pdf
HEATSINK 27X27X19.5MM W/OUT TIM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 511 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf