Vishay/Vitramon VJ0805D5R6DLBAP
VJ0805D5R6DLBAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D5R6DLBAP
Brief Description
CAP CER 5.6PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D5R6DLBAP.pdf
Availability of VJ0805D5R6DLBAP
QUANTITY
VJ0805D5R6DLBAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D5R6DLBAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D5R6DLBAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.6pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D5R6DLBAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D5R6DLBAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D5R6DLBAP Details Description
Related parts for VJ0805D5R6DLBAP
IC OPAMP GP 350KHZ RRO 8SO datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 330K OHM 1206 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 11 OHM 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 9.2PF 50V P2H 0402 datasheet.pdf
CAP CER 3000PF 14KV R85 DISK datasheet.pdf
RES 53.6 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
IC FPGA 744 I/O 1152HBGA datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 225MA 310 MOHM datasheet.pdf