Vishay/Vitramon VJ0805D5R6DLCAJ
VJ0805D5R6DLCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D5R6DLCAJ
Brief Description
CAP CER 5.6PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D5R6DLCAJ.pdf
Availability of VJ0805D5R6DLCAJ
QUANTITY
VJ0805D5R6DLCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D5R6DLCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D5R6DLCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.6pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D5R6DLCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D5R6DLCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D5R6DLCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D5R6DLCAJ
JUMPER-H1505TR/A3048Y/H1505TR 4" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
3 FAN TRAY 115V/230V 330CFM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS SKT datasheet.pdf
TRICOLOR DISPLAY 32X120 115V datasheet.pdf
IC 8051 MCU FLASH 32K 32LQFP datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125" datasheet.pdf