Vishay/Vitramon VJ0805D5R6DXCAC
VJ0805D5R6DXCAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D5R6DXCAC
Brief Description
CAP CER 5.6PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D5R6DXCAC.pdf
Availability of VJ0805D5R6DXCAC
QUANTITY
VJ0805D5R6DXCAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D5R6DXCAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D5R6DXCAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.6pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D5R6DXCAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D5R6DXCAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D5R6DXCAC Details Description
Related parts for VJ0805D5R6DXCAC
RES ARRAY 5 RES 47K OHM 10SIP datasheet.pdf
IC REG CTRLR SGL 1.8V SOT23-6 datasheet.pdf
SENSOR 750PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
IC 11.3GBPS CABLE/PCB EQ 20QFN datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.5KB FLASH 16QFN datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 3W DO216AA datasheet.pdf
IC MCU ARM 32KB FLASH 20WLCSP datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 30PPM 2X2.5 datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
POWER EMI/RFI FILTER 400A FLNGD datasheet.pdf