Vishay/Vitramon VJ0805D620FXAAP
VJ0805D620FXAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D620FXAAP
Brief Description
CAP CER 62PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D620FXAAP.pdf
Availability of VJ0805D620FXAAP
QUANTITY
VJ0805D620FXAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D620FXAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D620FXAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance62pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D620FXAAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D620FXAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D620FXAAP Details Description
Related parts for VJ0805D620FXAAP
FIXED IND 150UH 50MA 15 OHM SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.5A 125V datasheet.pdf
IC 12BIT QUAD VOUT SERIAL 16SOIC datasheet.pdf
RELAY MOTOR PROTECTIVE 8-26A datasheet.pdf
IC PSOC CAPSENSE 12MHZ 16QFN datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 16POS datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10V 10% 2910 datasheet.pdf
RES 24.3K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf