Vishay/Vitramon VJ0805D620GXCAC
VJ0805D620GXCAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D620GXCAC
Brief Description
CAP CER 62PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D620GXCAC.pdf
Availability of VJ0805D620GXCAC
QUANTITY
VJ0805D620GXCAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D620GXCAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D620GXCAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance62pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D620GXCAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D620GXCAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D620GXCAC Details Description
Related parts for VJ0805D620GXCAC
SWITCH TOGGLE 3PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 866 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf