Vishay/Vitramon VJ0805D620JXCAJ
VJ0805D620JXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D620JXCAJ
Brief Description
CAP CER 62PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D620JXCAJ.pdf
Availability of VJ0805D620JXCAJ
QUANTITY
VJ0805D620JXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D620JXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D620JXCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance62pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D620JXCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D620JXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D620JXCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D620JXCAJ
RES SMD 10.2 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC MUX QUAD 2CHAN HS 16-SOEIAJ datasheet.pdf
RES 301 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
INSERT FFA.2S.305. FOR 5LV datasheet.pdf
IC COMPARATOR HS DIFF TO100-10 datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 120MA 8 OHM SMD datasheet.pdf
CABINET STANDARD SLIDING SHELF datasheet.pdf
OSC VCTCXO 155.52MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf